Dzień Flagi

28 Kwietnia 2023
„Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Nie zabrakło okolicznościowych wierszy, piosenek oraz Mazurka Dąbrowskiego w wykonaniu grupy 6 latków. Było bardzo uroczyście.