14 MAJ 2018

Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”

W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100 – lecia Niepodległości Polski. Ich celem jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w atrakcyjnej formie polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach, konkursach, zajęciach  edukacyjnych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią. Nasze przedszkole bierze udział ogólnopolskiej akcji „Przedszkole Młodych Patriotów”. W roku 2018 zaplanowaliśmy wiele wydarzeń związanych z dziejami naszego narodu. Pierwszymi działaniami było zorganizowanie kącika tematycznego, przygotowanie plakatu „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości” oraz przeprowadzenie pogadanki nt. postaw patriotycznych i roli patriotyzmu lokalnego.