Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Funzeum w Gliwicach

Wycieczka do Funzeum w Gliwicach

22 Lutego 2024

Dnia 22 lutego dzieci z grupy 5 - 6 i 6 latków wybrały się na wycieczkę do Funzeum w Gliwicach - muzeum światła i koloru.  Zaraz po przywitaniu, wraz z panią przewodnik, dzieci wyruszyły w bajkowy świat. Najpierw odwiedziły wystawę kolorów, gdzie czekały na nich 32 ekspozycje w siedmiu kolorach tęczy. Były tam ,,tęczowe ławeczki", wielkie plastry miodu, zielona dżungla i wiele innych. Odwiedziły też salę z pryzmatem- bryłą pokazującą z jak wielu barw tak naprawdę składa się białe, „bezbarwne” światło. Przedszkolaki udały się także na warsztaty plastyczne, gdzie z wcześniej pokolorowanych morskich ryb, powstało ogromne interaktywne akwarium. Następnie był czas wolny na zabawę. Dzieci wracały do domu uśmiechnięte i bardzo zadowolone z wycieczki.

Wycieczka do Funzeum w Gliwicach