03 PAŹ 2017

Owocowo i kolorowo w grupie 5 latków

Dla naszego przedszkola promocja zdrowia i wdrażanie dzieci do prawidłowego odżywiania jest zadaniem priorytetowym. A o jego wykonanie dbają nie tylko nauczyciele poprzez realizację treści z zakresu edukacji zdrowotnej, ale również panie kucharki, które komponują dla dzieci jadłospisy bogate we wszystkie wartości odżywcze i witaminy. Dnia 3 października w grupie 5 latków było „owocowe świętowanie”. Dzieci uczyły się odróżniać owoce z polskich sadów od owoców tropikalnych. Wszystkie rozpoznawały wielozmysłowo – smakiem, dotykiem i wzrokiem i węchem. Na końcu po ubraniu fartuszków dzieci przyrządziły owocową sałatkę, które same kroiły przy dźwiękach przedszkolnych piosenek – „Jesienią, jesienią sady się rumienią. Czerwone jabłuszka pomiędzy zielenią…” Było smacznie i kolorowo!