Planetarium ORBITEK w naszym przedszkolu

Dnia 22 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani Ewelina z mobilnym planetarium ORBITEK.

Powitanie wiosny

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który dzieci w naszym przedszkolu czekają z wielką niecierpliwością. To właśnie tego dnia dzieci wiosennym korowodem po osiedlu witają nową porę roku.

"Dzień Piegów" - zajęcia biblioteczne

Dnia 17 marca dzieci z grupy 4 latków udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej (Filia nr 1) w Czeladzi na zajęcia literacko – plastyczne, które dotyczyły obchodzonego dnia 1 marca Dnia Piegów.

Warsztaty świąteczne z Rodzicami

"Są takie święta raz do roku , co budzą życie , budzą czas. Wszystko , rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas , miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra , zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa..."

"Spotkanie z Czerwonym Kapturkiem" - zabawa w  Mie

14 marca w Miejskim Zespole Szkół w Czeladzi odbyła się zabawa integracyjna pod hasłem "Spotkanie z Czerwonym Kapturkiem", w której udział wzięli również nasi wychowankowie z oddziału integracyjnego (grupa 5 latków).

Rodzice czytają w naszym przedszkolu

Dnia 11 marca w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom grupę 5 – latków (integracyjną) odwiedziła mama Wojtka czytając bajkę Joanny Krzyżanek „Kura Adela. Jak kura połknęła hipopotama”.

Konkurs plastyczny "Wiosenne zwiastuny"

Trzy dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym "Wiosenne zwiastuny", zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 12 w Sosnowcu.

"O Plastusiu, co zabłądził w borze" - Teatr Skr

Dnia 4 marca 2016 r. nasze przedszkole kolejny już raz gościło krakowski teatrzyk „Skrzat”, który zaprezentował przedstawienie pt. "O Plastusiu, co zabłądził w borze".

Certyfikat "CHRONIMY DZIECI" dla "Bajkowej Przygod

W roku szkolnym 2015/16, nasze przedszkole przystąpiło do Programu "Chronimy Dzieci" realizowanego w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 “Bezpieczna i przyjazna szkoła". Celem programu "Chronimy Dzieci" jest ochrona dzieci przed przemocą i cyberprzemocą ze strony osób dorosłych oraz rówieśników.

Bajki Ignacego Krasickiego - spotkanie czytelnicze

Dnia 1 marca dzieci z grupy 5 latków (integracyjna) wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi.