Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Wycieczka do Zaczarowanego Lasu

Wycieczka do Zaczarowanego Lasu

22 Maja 2023

Jest takie miejsce, gdzie można usłyszeć wycie wilka, spotkać Czerwonego Kapturka spacerującego leśnymi dróżkami do swojej Babci czy odwiedzić Babę Jagę w jej chatce. Taki jest właśnie „Zaczarowany Las”, gdzie wybrały się nasze przedszkolaki z grup 4, 5 i 6 latków. „Zaczarowany Las” jest miejscem, gdzie w znane postacie z bajek wcielają się aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, dostarczając zwiedzającym wielu ciekawych i miłych wrażeń. Do Lasu zawiozły nas tramwaje konne. Najpierw na swojej drodze spotkaliśmy Leśniczego, który czuwał nad naszym bezpieczeństwem. Chwilę później na swojej drodze spotkaliśmy Czerwonego Kapturka, który zaprosił wszystkich przedszkolaków do wspólnego śpiewania. Spacerując dalej spotkaliśmy Babcię Czerwonego Kapturka, Jasia oraz Małgosię, a także Babę Jagę, która zaprosiła wszystkich do swojej chatki i o dziwo prawie nikt się nie bał! Po odwiedzinach u Baby Jagi, spotkaliśmy muzykanta Felka, który zaproponował wspólne tańce i śpiewy. Po drodze musieliśmy bardzo uważać na atakujące wiewióry, pomyślnie przeszliśmy test Węża Leona,  przy stawie Gorzkich Łez wysłuchaliśmy opowieści Leśnego Dziada.  Po tak intensywnym i pełnym emocji spacerze, należało się trochę posilić. Na nasze dzieci czekały pieczone kiełbaski. Na koniec czekała na dzieci niespodzianka - dyskoteka!!! Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. I tak było tym razem. Z „Zaczarowanego Lasu” wróciliśmy bogatsi o nowe wspaniałe wspomnienia.