Dzień Jabłka

27 Września 2024

"Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące… Jabłko - pełne witaminek dla Chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!"

Dnia 27 września obchodziliśmy Dzień Jabłka, najpopularniejszego owocu w naszym kraju i na świecie. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin. Były w grupach rozmowy na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią. Przedszkolaki wykonały także piękne prace plastyczne oraz wyciskały sok jabłkowy, który później z chęcią kosztowały. Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” zachęci dzieci do sięgania po owoce i promowanie zdrowego stylu życia.