Strona główna/Aktualności/I Czeladzka Olimpiada Przedszkolaka

I Czeladzka Olimpiada Przedszkolaka

23 Września 2024

Dnia 23 września na stadionie im. Józefa Pawełczyka odbyła się I Czeladzka Olimpiada Przedszkolaka w ramach XVI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, promując aktywność fizyczną od najmłodszych lat, w której wzięły udział dzieci z wszystkich czeladzkich przedszkoli, w tym dzieci naszych grup 5 - 6 latków. Uczestnicy na czele z burmistrzem Zbigniewem Szaleńcem oraz jego zastępcą Andrzejem Mentlem przemaszerowali po stadionie, niosąc flagę i „płomień olimpijski”, który zapłonął przy tablicy pamiątkowej Józefa Pawełczyka. Następnie przedszkolaki pod opieką trenerów i wychowawców, udały się do wcześniej przygotowanych stref sportowych, przy których czekały na nich różnorodne atrakcje sportowe. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, który stanowił piękne zwieńczenie tego wyjątkowego dnia.