Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 Listopada 2020

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada. To właśnie książka rozwija dziecięca fantazję, pamięć, wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Nasze przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, rozpoznawały ich tytuły oraz segregowały bajkowe rekwizyty. Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.