Nasz piękny ogród
21 Maja 2026W naszym ogrodzie przedszkolnym pojawiły się nowe, piękne nasadzenia, które nie tylko upiększają przestrzeń wokół placówki, ale także tworzą wyjątkowe miejsce do nauki, obserwacji przyrody i wspólnej zabawy dzieci. W ramach działań na rzecz zazieleniania i upiększania otoczenia posadziliśmy nowe drzewa, kolorowe kwiaty oraz pachnące zioła. W ogrodzie można już podziwiać m.in. hortensje, ozdobne trawy, a także aromatyczne rośliny zielarskie takie jak mięta, rozmaryn, szczypiorek, lubczyk czy seler. Powstały również nowe rabaty i miejsca do obserwacji wzrostu roślin. Celem tej akcji było stworzenie przyjaznej, zielonej przestrzeni sprzyjającej odpoczynkowi, rozwijaniu wrażliwości przyrodniczej oraz nauce poprzez doświadczenie. Dzieci mają możliwość poznawania różnych gatunków roślin, ich zapachów, wyglądu oraz właściwości. To także doskonała okazja do rozwijania odpowiedzialności za wspólne otoczenie i kształtowania postaw proekologicznych już od najmłodszych lat. Nowe nasadzenia wzbogaciły nasz ogród o kolory, zapachy i naturalne piękno, a wspólna praca przy ich sadzeniu sprawiła dzieciom wiele radości i satysfakcji. Dzięki takim działaniom ogród przedszkolny staje się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym, inspirującym i bliskim naturze.
Nowe nasadzenia (4)
Nowe nasadzenia (3)
Nowe nasadzenia (2)
Nowe nasadzenia (1)