Strona główna/Aktualności/Sprzątanie Świata 2024

Sprzątanie Świata 2024

20 Września 2024

Dnia 20 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tegorocznej 31 akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2024”, która tym roku przebiegła pod hasłem „Na straży czystej Ziemi od 1994r”. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko (selektywna zbiórka, recykling). Akcję poprzedziły zajęcia o tematyce ekologicznej, na których dzieci dowiedziały się jak segregować odpady, na czym polega recykling oraz co można zrobić aby świat wokół nas był piękny i czysty.  Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawice i worki na śmieci ochoczo posprzątały plac przedszkolny i teren blisko przedszkola, a zebrane śmieci zostały posegregowane. Za swój trud otrzymały słodycze ufundowane przez Urząd Miasta.