Strona główna/Aktualności/Wizyta 5 latków w gabinecie stomatologicznym

Wizyta 5 latków w gabinecie stomatologicznym

17 Listopada 2021

W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych 17 listopadadzieci z grupy 5 latków wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego SamadMed. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani doktor przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Następnie, pani doktor przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Chętne dzieci mogły usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby, a także "wypisać receptę" i przybić pieczątkę. Na koniec wizyty dzieci dostały od pani doktor naklejki, dyplom i drobny upominek. Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim. Mam nadzieję, ze będą go systematycznie odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego. W drodze do gabinetu spotkaliśmy Pana Burmistrza Zbigniewa Szaleńca, z którym dzieci zrobiły sobie pamiatkowe zdjęcie.

Bardzo dziękujemy Pani doktor za tak miłe przyjęcie, świetne podejście do dzieci i upominki.

Wizyta 5 latków w gabinecie stomatologicznym