Strona główna/Aktualności/"Królestwo Wesołuszka” - Teatrzyk Skrzat z Krakowa

"Królestwo Wesołuszka” - Teatrzyk Skrzat z Krakowa

10 Maja 2024
Dnia 10 maja po raz kolejny do naszego przedszkola zawitali aktorzy teatru Skrzat z Krakowa ze spektaklem "Królestwo Wesołuszka". Przedstawienie opowiadało o złej czarownicy, która pozazdrościła pięknej księżniczce urody i majątku. Postanowiła ją porwać i zająć miejsce na tronie. Za sprawą jej poczynań królestwo zamieniło się w krainę smutku i przygnębienia. Jednak sprytny kuchcik Grzesio, mądra sowa i przedszkolaki wspólnie uwolnili księżniczkę. Przydał się do tego czrodziejski flet, tajemnicza księga zaklęć i kilka drobnych czarów, aby wszystko wróciło do normy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, pomagały czarować, usypiać czarownicę, a nade wszystko miały okazję doświadczyć wielu radosnych i estetycznych przeżyć.